02. 11. 2017

V novomeški knjižnici zbirajo spomine na temo šolstva

Če doma hranite fotografije, razglednice, pisma, predmete, dnevnike ali drugo gradivo, ki priča o šolskem življenju v naših krajih v preteklosti (npr. fotografije
šolskih stavb v različnih časovnih obdobjih in gradbenih fazah, šolskih športnih iger in tekmovanj, izletov, razredne fotografije, stare šolske predmete, spričevala in
druge dokumente), vas v imenu Knjižnice Mirana Jarca Novo mesto vabimo k sodelovanju.

Šolstvo na Dolenjskem, v Posavju in Beli krajini

Se še spomnite vašega prvega šolskega učitelja? Svoje prve peresnice
in drugih šolskih potrebščin? Še hranite razredne fotografije in šolska
spričevala? Bi z nami delili anekdoto iz vašega šolskega življenja?

Vsaka zgodba šteje pri snovanju življenjske zgodbe našega kraja!

Gradivo, ki ga boste prinesli v četrtek, 9. novembra 2017, med 8.00 in 19.00 uro v računalniško učilnico Knjižnice Mirana Jarca Novo mesto, bodo digitalizirali in vam ga vrnili, zbrano digitalizirano gradivo pa shranili v svojem arhivu in ga delno uporabili za pripravo novih digitalnih zbirk na spletnem portalu digitalizirane kulturne dediščine slovenskih pokrajin Kamra.

V kolikor ne morete priti do knjižnice, je mogoč tudi obisk na domu, in to ne glede na razdaljo. V tem primeru bodo v dogovoru s knjižnico na pomoč priskočili tudi člani Društva Novo mesto.

Fotografijo hrani Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto